OLEKSANDRA KURTSEBA’S WORKSHOP
Однією з форм методичної роботи вчителів – іноземників в межах Року англійської мови є участь у майстер – класі вчителя англійської мови Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Курцеби Олександри Миколаївни.
06 жовтня 2016 року відбулося засідання майстер-класу педагога, у якому взяли участь молоді та малодосвідчені вчителі англійської мови району. Учасники майстерні Олександри Миколаївни мали можливість прослухати лекцію щодо використання автентичних підручників та відвідати відкритий урок у 4-А класі. У ході проведення круглого столу вчителі ознайомилися із роздатковим матеріалом досвідченого педагога і переглянули відеоролик про чудеса, які творить учитель.
Семінар пройшов у творчій, дружній, теплій атмосфері. Тилятинська Н.М., методист РКМК, підвела підсумки роботи майстерні та надала рекомендації щодо використання автентичних матеріалів у процесі вивчення англійської мови.
Семінар-навчання: готуємось до ДПА-2016 з англійської мови
В рамках Року англійської мови в Україні 1 березня 2016 року у Бучацькому ліцеї проведено семінар-навчання для вчителів іноземних мов району, які викладають предмет в 11-их класах. Методист РКМК Тилятинська Наталія Михайлівна ознайомила учасників семінару з особливостями проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у випускних класах у 2015-2016 навчальному році, проаналізувала зміст тестових завдань, критерії оцінювання та вимоги до виконання письмових творчих робіт.
Рік англійської мови: визначено три напрями роботи МОН України у співпраці з Британською Радою
У межах Року англійської мови МОН України співпрацюватиме з Британською Радою у трьох напрямах: тестування учнів після 9-го, 11-го класу та випускників педагогічних університетів, коледжів, які готуються стати вчителями англійської мови; розроблення програм з англійської мови для навчальних закладів; підготовка нових підручників з англійської мови українських авторів, які спираються на досвід британських колег.
Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Павло ХОБЗЕЙ під час прес-конференції щодо запуску програм у рамках Року англійської мови 23 лютого 2016 року.
Павло ХОБЗЕЙ звернув увагу на розроблення тестів для зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови. За його словами, в цьому році тести пройдуть апробацію у трьох регіонах. Завдання тестів включатимуть не тільки читання, писання з англійської, а й аудіювання.
Окрім того, учасники конференції нагадали, що у 2016 році Британська Рада, підтримуючи ініціативу Go Global, працює над заохоченням надання ширшого доступу до фільмів та телебачення мовою оригіналу. Зокрема, показ відомих театральних постановок з Лондона у межах проекту «Британський театр у кіно», який тепер проходить у шести містах по всій Україні. До того ж, у березні 2016 суспільний мовник України, телеканал UΛ:Перший, розпочне показ проекту «Word on the Street» — програм, створених Британською Радою та BBC.
1. Забезпечити участь учителів англійської мови району у курсах та семінарах з підвищення фахової кваліфікації, участь педагогів у міжнародних англомовних освітніх проектах та програмах неформальної (дистанційної) освіти.
2. Організувати проведення науково-методичних заходів (семінарів, тренінгів, майстер-класів) для учителів англійської мови з питань викладання предмета.
3. Створити електронний збірник матеріалів з досвіду роботи вчителів англійської мови, яким присвоєно педагогічні звання «Учитель – методист», «Старший учитель».
4. Забезпечити участь педагогів у Всеукраїнському конкурсі “Учитель року” в номінації “Учитель англійської мови”.
5. Забезпечити проведення у навчальних закладах інформаційно-роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді щодо важливості та необхідності вивчення англійської мови як мови міжнародного спілкування.
6. Активізувати співпрацю з громадськими організаціями, у тому числі Всеукраїнською молодіжною громадською організацією „Айсек в Україні”, стосовно залучення іноземних волонтерів до культурно-просвітницької діяльності в закладах освіти, навчання учнів англійської мови та ознайомлення з культурним різноманіттям іноземних країн.
7. Створити умови для роботи в навчальних закладах волонтерів Корпусу Миру (США), що сприятиме підвищенню мовного та мовленнєвого рівня вчителів англійської мови.
8. Забезпечити участь учнів загальноосвітніх навчальних закладів у міжнародних та всеукраїнських олімпіадах і конкурсах з англійської мови.
9. Організувати роботу в закладах освіти літніх мовних таборів із залученням волонтерів – студентів вищих навчальних закладів області.
10. Сприяти вдосконаленню співпраці закладів освіти району з навчальними закладами країн, у яких англійська мова є основною мовою спілкування, розвитку взаємного обміну учнями та студентами.
11. Провести районний конкурс-огляд на кращий кабінет англійської мови серед загальноосвітніх навчальних закладів району.
12. Активізувати участь колективів загальноосвітніх шкіл у проекті Європейського Союзу “E Twinning Plus”, спрямованому на залучення навчальних закладів України до єдиної європейської Інтернет-мережі.
13. Організувати та провести районні конкурси:
- знавців англійської мови серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів;
- написання есе англійською мовою “Вивчай мову – пізнавай світ” (“Learn the language - learn the world”);
- створення відеоролика англійською мовою “Україна – мій рідний край”(“Ukraine – my native land”) - для вихованців позашкільних навчальних закладів.
14. Здійснити моніторинг рівня якості англомовної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах району.
Увага! Шановні колеги!
Як раніше повідомлялося, Представництво Макміллан Ед'юкейшн запрошує вчителів англійської мови та учнів 10-11 класів зареєструватися на вебінар "Техніка проведення онлайн тестування видавництва Макміллан". Вебінар відбудеться 9 лютого о 16.00. Участь у вебінарі безкоштовна. Для реєстрації зайдіть на сайт www.macmillanukraine.com та у розділі "Заходи" знайдіть оголошення про вебінар. Натисніть на оголошення. Далі треба підтвердити свою участь у вебінарі.
Нагадуємо про те, що онлайн тестування "Macmillan English Test" буде проходити з 16 лютого по 16 березня 2016 року. Всі подробиці Ви дізнаєтесь під час вебінару.
Європейська освітня програма eTwinning Plus запрошує до участі українських вчителів
В Україні програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки. 16 листопада 2015 року Петро Порошенко підписав Указ "Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні", де, зокрема, йдеться і про важливість сприяння розвитку програми eTwinning Plus в Україні. eTwinning – освітня програма Єврокомісії, створена у 2005 році для навчання та співпраці європейських шкіл, за допомогою реалізації спільних проектів на спеціальній онлайн-платформі. У 2013 році в рамках Східноєвропейського партнерства до програми приєдналася Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс. Їх об’єднано в робочий простір під назвою eTwinning Plus, де вони можуть співпрацювати з усіма учасниками програми із 42-х європейських країн.
Британська Рада в Україні відкрила спеціальний сайт, присвячений Року англійської мови.
Завдяки цьому ресурсу сподіваються надихнути вас на вивчення мови, інформувати про всі важливі тематичні події, пропонуватибезкоштовні онлайн-ресурси та розповідати про спеціальні пропозиції у блозі.
Перейти на http://www.britishcouncil.org.ua/year-of-english
Розроблено сайт для підготовки учнів до ДПА з англійської мови у 2016 році
На сайті «ДПА 2016 з англійської мови» (http://www.dpa2016.com.ua/ ) розміщено зразки завдань державної підсумкової атестації (далі — ДПА) з англійської мови в 11-му класі, а також методичні рекомендації, що містять детальний опис завдань та критеріїв оцінювання робіт.