Особливості вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році

Відповідно до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і вивченням етики чи курсів духовно-морального спрямування (додаток 13 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 р. № 409 в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 29.05. 2014 № 664) у 2015-2016 навчальному році в 5-6 класах продовжується вивчення предмета «Етика» або курсів духовно-морального спрямування. Для шкіл, що користуються іншими Типовими планами, ці курси можуть вивчатись за рахунок варіативної складової. Натепер Міністерством рекомендовано такі програми:

«Етика» (вид-во «Перун», 2005),

«Християнська етика в українській культурі» (вид-во «Сім кольорів», 2013),

«Біблійна історія та християнська етика» (вид-во «АСМІ», Полтава,2011),

«Основи християнської етики» (вид-во «Літера ЛТД», 2011).

Викладання основ християнської етики та інших предметів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах відбувається за умови письмової згоди батьків та за наявності підготовленого вчителя.

Для належного підвищення кваліфікації вчителів етики та інших курсів духовно-морального спрямування, обміну досвідом, підвищення якості викладання можуть бути створені районні (міські) методичні об’єднання вчителів, творчі групи, кабінети тощо.

Зміст курсів духовно-морального спрямування не передбачає катехізацію, неприпустимим є також нав’язування учителем дітям власних поглядів у ставленні до тих чи інших Церков, примусу дітей до молитви під час уроків, відвідування церковних служб тощо.

Предмети духовно-морального спрямування слід викладати в тісній співпраці з батьками, давати їм можливість відвідувати уроки і позакласні заходи з предмета.

Графік курсів підвищення кваліфікації на 2015 рік

Увага! Проводиться районний етап конкурсу "Учитель року з предметів духовно-морального спрямування - 2015"

Умови проведення VІІІ Всеукраїнської олімпіади "Юні знавці Біблії - 2015"

Додаткові матеріали для створення проекту

Алгоритм розробки проекту

Проект "Зробимо Україну чистою"

Проект "Подай руку допомоги"

Методичні рекомендації вчителям щодо викладання предмета "Основи християнської етики"

Оцінювання учнів 5-7 класів

Протокол участі в районному етапі Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії» 2014 рік

Кiлькiсть переглядiв: 236